הום סטייג'ינג - שדרוג הבית לקראת מכירה

פרויקטים לדוגמא

הום סטייג'ינג בדירת 4 חדרים במודיעין

בעלי דירה  התחילו לתכנן את מכירת הדירה בעתיד. הם שמעו על הקונספט של הום סטייג׳ינג באחת מתוכניות הטלוויזיה שהשתתפנו בהן, ונדלקו על הרעיון. ההחלטה הייתה להשקיע בבית כבר עכשיו, כדי להספיק להנות מהמהפך לפני שמגיעים לשלב המכירה.

וכך בעזרת עיצוב הבית באופן חמים ומעט צבעוני, ויחד עם זאת ניטרלי יחסית כדי שיתאים בעתיד לקהל יעד כמה שיותר רחב - שידרגנו דירת קבלן סטנדרטית והפכנו אותה לפינת חמד אמיתית, אשר גם תבלוט בשוק הנדל״ן של מודיעין ותימכר בקלות בזכות זה.

הום סטייג'ינג בדירת 3 חדרים בתל אביב

בעלי הנכס קיבלו דירה בירושה: כ-50 שנה, מאז שהוקם הבניין, אף אחד לא נגע בבית. מחיר הדירה בשוק היה כ-1,800,000 ש"ח, והיורשים החליטו להעלות את ערכה ע"י שיפוץ לפני המכירה. לאחר השקעה של כ-110,000 ש"ח עלה ערך הדירה ל-2,100,000 ש"ח עפ"י הערכת המתווכים מהאזור. אך בנם הצעיר של בעלי הבית כל כך התאהב בדירה "החדשה" שהחליט להשאר לגור בה בינתיים, ולמכור בהמשך... הרי את ה-200,000 ש"ח נטו הוא כבר הרוויח על הנייר ויוכל לממשם בכל עת!
תכנון עיצוב הפנים והשיפוץ כללו החלפת אינסטלציה, חשמל ואלומיניות בכל הבית; אופטימיזציה של החללים ע"י תיכנון אדריכלי והוספת חדר שירותים, הרחבת הסלון על חשבון מרפסת ופתיחת חלל המטבח; שיפוץ מלא של חדר האמבטיה והמטבח, ריצוף וצבע בכל הבית, תכנון ועיצוב תאורה מחדש.
בתום חודשיים בלבד ובהשקעה של תקציב מוגבל קיבלנו דירה חדשה לגמרי.

הום סטייג'ינג בדירת גן ברמת גן

אורך החיים העמוס של בעלי הנכס לא איפשר להם להביא את ביתם למצב בו יראה אטרקטיבי מספיק בשביל למשוך אליו קונים פוטנציאלים, ואף לעניין מתווכים מהאזור - כל זאת למרות שנכסים באזור זה של רמת גן מאוד מבוקשים וההצע שלהם לא גבוה. בהחלטה משותפת החליטו בעלי הנכס לשדרג אותו, על מנת לקדם את מכירת הדירה ולעלות את ערכה.
לאחר פגישת יעוץ, שבמהלכה ניתחנו את מצב הבית ואת יתרונותיו החבויים בתוך הבלאגן הכללי, המלצנו על חבילת "מייקאובר מלא". שידרוג הבית כלל צביעה, תיקוני חשמל, התקנת גופי תאורה ועיצוב פנים הבית באופן שידגיש את יתרונותיו, יענה לדרישות הקונה הפוטנציאלי הממוצע ויעזור לו להתחבר רגשית לבית.
בסופו של תהליך שכלל השקעה כספית של כ-1.5% מערך הנכס ומספר ימי עבודה, עלה ערכה של הדירה בכ-10%!

הום סטייג'ינג בדירת גג בתל-אביב

דירת הגג הזו עמדה בשוק מעל שנה, ולא הצליחה להימכר. המחיר המבוקש היה 8,000,000 ש"ח, אך במשך כל התקופה ההצעות היחידות שהתקבלו לא עברו את ה-7,000,000 ש"ח.

הנכס היה בבעלותם של שלושה אחים שקיבלו את הדירה בירושה ורצו לממש אותה. מהסיבה הזו הדירה עמדה ריקה במשך כל תקופת השיווק, ובעליה הפסידו על כך לא מעט כסף.

בהמלצת המתווך פנו אלינו היורשים על מנת לשדרג את הנכס, כיוון שהבינו שהדירה לא מצליחה למשוך קונים בתקציבים גבוהים למרות מיקומה היוקרתי וגודלה המרשים, בגלל היותה מיושנת ומוזנחת.

השקענו בשיפוץ כ-150,000 ש"ח, ושלושה שבועות בלבד לאחר תהליך ההום סטייג'ינג המוכרים קיבלו הצעת מחיר אשר עמדה על 9,100,000! כלומר ערכו עלה ביותר מ10% לאחר השקעה של כ2% בלבד.

הום סטייג'ינג בדירת 2 חדרים בפלורנטין

שכונת פלורנטין המתפתחת בדרום תל-אביב הפכה לאזור מבוקש מאוד בשנים האחרונות. משפחות צעירות ומשקיעים רבים מרכזים הרבה פעמים את חיפושי הנדל"ן שלהם דווקא שם.
הדירה שמוצגת כאן היא מסוג הנכסים המבוקשים ביותר בנתח השוק המדובר, ועדיין בעליה לא הצליחו למכור אותה, או אפילו לקבל עליה הצעות מחיר רלוונטיות קרוב לשנה.
הדירה נמצאת בבניין בן 20 בערך (חדש יחסית לאזור), אך היתה מושכרת הרבה שנים והוזנחה מאוד. אחרי תהליך ההום סטייג'ינג שביצענו והשידרוג שהדירה עברה, היא נמכרה תוך פחות מחודש וכמעט ללא שום הורדה במחיר במו"מ.

הום סטייג'ינג בדירת 4 חד' בהרצליה

בעלי הדירה אמרו בתום התהליך שהם הרגישו כמו בסדרת טלביזיה: "זה היה לא יאומן, שלושה ימי עבודה - וכאילו חזרנו לדירה אחרת לגמרי."
תכנון נכון הוא סוד הקסם. הכנה מדוייקת ונכונה, אשר כללה בניית תקציב ותכנון לוחות זמנים בהתאם למועדי האספקה והפניות של בעלי המקצוע - איפשרו לנו להעביר את הפרוייקט "מתחת לרדאר" של הלקוחות. מבחינתם הם קיבלו דירה מחודשת תוך שלושה ימים - ובזכות זה אורך החיים העמוס שלהם לא נפגע, ואיפשר להם להוציא את הדירה לשוק באופן מיידי ובמחיר מקסימלי. התמקדנו בחלל הסלון, המטבח ופינת האוכל. קירות "השפריץ" והתקרות מלאות הסדקים של בניין בן 50 הוחלקו, תוקנו ונצבעו. חלונות העץ המתפוררים הוחלפו בפרופילים אטומים ומודרנים. המטבח הישן בעל המגירות התקועות הוחלף במטבח חדיש בעל צירי "תריקה שקטה", מעוצב וגדול יותר. הפכנו מעט את הסידור של פינת העבודה ופינת האוכל, קצת אקססוריז לטאצ' הסופי - והרושם הראשוני של הקונים הפוטנציאליים יהיה שונה בתכלית. וכל זה ב-35,000 ש"ח בלבד.

הום סטייג'ינג בצפון תל-אביב

בעלי דירה בצפון תל אביב מתכננים למכור את הנכס בעוד מספר שנים, ובינתיים השכירו אותו במצבו המקורי ב6,000 ש״ח לחודש.
תהליך ההום סטייג'ינג שעברה הדירה העלה את שכר הדירה ל-7,500 ש״ח. ובטווח הארוך - כשתגיע העת למכור - ניתן יהיה לקבל על הבית כ-250,000 ש״ח יותר, על פי הערכת מתווכים מהאזור, כלומר ערך דירה זו עלה בכ- 10% בזכות השקעה של כ30,000 ש"ח בלבד.
שוב הוכחנו שהבית שלכם שווה יותר אחרי הום סטייג׳ינג.

הום סטייג'ינג בדירת 3 חד' בחולון

הדירה הוצעה למכירה והיתה בשוק מעל חצי שנה - בכל התקופה היא לא קיבלה אפילו לא הצעת מחיר אחת... אנשים פשוט באו והלכו. הבניין חדיש ונמצא במיקום מבוקש במרכז העיר חולון, אך לדירה היו שתי בעיות עיקריות: אחת זו המרפסת שפנתה לבניין ממול אשר נמצא במרחק מטרים ספורים בלבד - חוסם את הנוף ופוגע בפרטיות. והשניה היא שלא הוגדר בתוכניות מקום לפינת האוכל, כך שמבחינת הסתכלות של קונה ממוצע בעצם "אין פינת אוכל".
בעזרת ריהוט נכון ופרופורציונלי יצרנו פינת אוכל, ובמקביל הצלחנו להדגיש את היתרונות של הדירה בצורה כזו שהסיחו את דעתם של הקונים מהחסרונות. והתוצאה היא שהדירה נמכרה בכ120,000 ש"ח יותר מהצפוי תוך שבוע מהרגע שסיימנו את ההום סטייג'ינג!

הום סטייג'ינג בפתח-תקוה

דירת שלושה חדרים זו בפתח תקווה הוצאה למכירה לפני השדרוג, ולא קיבלה הצעות. מהר מאוד המוכרים הבינו שקהל היעד של הקונים מורכב מזוגות צעירים בתחילת דרכם או מאנשים מבוגרים שילדיהם כבר עזבו את הבית.

כשהמוכרים פנו אלינו בבקשה לשדרג את דירתם על מנת למקסם את המכירה, החלטנו להשקיע את רוב התקציב בשידרוג חדר האמבטיה. כך נוכל לכסות נתח שוק רחב יותר של מתעניינים: גם את קהל המבוגרים, להם חשוב המקלחון מפאת נוחות; וגם את קהל הצעירים שצריכים את האמבטיה עבור הילדים. 

התקציב לא איפשר לבצע שינויים מהפכניים בשאר חדרי הבית, לכן התמקדנו בסידור ועיצוב הבית בצורה מזמינה יותר, בארגון מקומות האחסון מחדש, וביצירת תחושה חמימה וביתית בעזרת מעט אקססוריז.

לסיכום: ערך הבית במצבו המקורי עמד על 900,000 ש״ח עפ"י הערכת המתווכים באזור. בעלי הבית השקיעו 30,000 ש״ח, כלומר כ-3% מערך הבית. ולאחר תהליך הסטייג'ינג קיבלו הצעה על הבית על סך 1,010,000 ש״ח - כלומר 12% יותר מהמחיר המקורי !